Ogłoszenie

A+ POLAND are moving !!! To all our international friends - we're moving on http://mblaqapluspoland.wordpress.com All of you are welcome !!

A+ POLAND się przenosi !!! Od teraz odwiedzajcie nas na http://mblaqapluspoland.wordpress.com

  • Index
  •  » OFFTOP
  •  » Dramy, filmy, książki, mangi, anime - co polecacie?

#1 29-04-11 19:41:48

 Agnieszka

Administrator

9018234
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 31-03-11
Posty: 695
Wiek: 22

Dramy, filmy, książki, mangi, anime - co polecacie?

Takie specjalny wątek do pisania co się obejrzało, przeczytało, co można polecić a co w ogóle odradzać do oglądania, czytania. :D

No to ja może zacznę^^

Z książek, jeśli już miałabym coś polecać to są to książki Jane Austen - mojej ulubionej pisarki, przeczytane już chyba z setkę razy i wiecznie się nie nudzące (niektórzy mówią, że to przez moją mała pamięć, bo w zupełność zapominam szczegóły i mogę wszystko czytać od początku^^), no i ostatnio czytam Deana Koontza, takie podpadające pod horror i thriller opowieści - jako, że szukałam czegoś co mi zastąpi w jakimś stopniu horrory filmowe (strasznie się boję horrorów, ale lubię je oglądać :D). Z fantastyki Brooksa, miałam czas kompletnego odejścia od fantastyki, bo jakoś mnie znudziła, ale teraz wraca do mnie. No i sf - Frank Herber i jego "Diuna" - naj naj najkochańsz książka :D

Dramy, hmm... za dużo też nie chce od razu wymieniać, bo więcej obejrzałam po japońsku, ze względu na Pi i Kame, przez koreańskie próbuje się na razie przebić, obejrzałam YAB i od razu pokochałam Jang Geun Suka i mam zamiar obejrzeć z nim wszystko co powstało^^ Beautiful Virus już mam zaliczony i bardzo polecam, już pod koniec byłam wzruszona każdym odcinkiem *.* Próbowałam przejść Full Housa, ale utknęłam chyba na 5 odcinku, niedługo do niego wrócę, w końcu Rain tam gra, a chcę jakoś jego ocenić pod względem aktorskim ;) Ostatnio obejrzalam Secret Garden i teraz po tych 2 wymienionych jest moja ulubioną dramą koreańską :D Soudtrack z niej jest prześliczny *.* O, to mi przypomniało, że nie mam albumu z Beautiful Virus... do nadrobienia. :dumny:

Filmy koreańskie to Itaewon Murder Case / The Case of Itaewon Homicide, Baby and Me, Do Re Mi Fa So La Ti Do - wszystkie z Jang Geun Sukiem^^ i z nich mogę wszystkie polecić. Do Re Mi nie jest najlepiej zagrane... ale za to wzruszyło mnie bardzo. Baby and Me to perełka i Jang jest po prostu boski w tym filmie *.* w ogóle Jang z dzieckiem *.* Morderstwo w Itaewon... hmm... ciężki przypadek, bo opowiada o chłopakach, którzy mówią płynnie po angielsku, a Jang nawet jak się stara bardzo, nie brzmi to dobrze.

No to na razie tyle. Chociaż mam już na liście nowe pozycje^^


http://img827.imageshack.us/img827/5315/1311234634schedule03.jpg

Offline

 

#2 29-04-11 20:11:22

naTu

A+

8566156
Zarejestrowany: 10-04-11
Posty: 114

Re: Dramy, filmy, książki, mangi, anime - co polecacie?

Z książek BARDZO polecam "Igrzyska śmierci"  Suzanne Collins. Zbiera same pozytywne recenzje, w tym również ode mnie . Wciąga do reszty, jak zaczęłam czytać to w jeden dzień pochłonęłam 350 stron. Niesamowicie działa na wyobraźnię, daje do myślenia. Wszystkie zwroty akcji przeżywa się wraz z główną bohaterką, ciężko się oderwać. Nie zjadłam obiadu, jedyne przerwy to te do toalety ;p. Nawet po przeczytaniu nie sposób przestać o niej myśleć. Jutro zabieram się za kolejne dwa tomy.
Z dram na pewno Personal Taste. Bardzo przyjemnie się ogląda. Z początku nieco drażniący bohaterowie stają się wraz z upływem czasu coraz bardziej znośni. W połowie nawet polubiłam główną bohaterkę ;D. Okropnie rozczulająca seria ^^
Oglądał ktoś My Sassy Girl? Wszyscy się tak tym filmem zachwycają a mnie on po prostu zanudził -_-
Bokura ga Ita - zarówno anime jak i manga. Od tej serii się po prostu nigdy nie uwolnię ^^. Kreska jest, hmm, odpychająca (to tylko pierwsze wrażenie, teraz dla mnie jest cudowna). Jednak jeśli ktoś porówna pierwszy i drugi odcinek, zauważy wielką różnicę w kresce. Ona po prostu z każdym odcinkiem staje się coraz ładniejsza i subtelniejsza. Tak samo w mandze. Tytuł godny polecenia, nie jest to mdłe romansidło, ale opowieść o związku, który musi uporać się z przeszłością. No happy end.


http://i1238.photobucket.com/albums/ff490/naTu252/tumblr_ldu3a9CE1W1qanahpo1_250.gif?t=1306076886http://i1238.photobucket.com/albums/ff490/naTu252/14a9z6bjpg.gif

Offline

 

#3 05-10-11 17:53:27

 cow666

Fan Mblaq

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 04-10-11
Posty: 56

Re: Dramy, filmy, książki, mangi, anime - co polecacie?

Hm, dramy powtórzę się z poprzedniego tematu polecam : Smile,You, Iris, All in, Chuno, YAB, BOF, Iljimae, Time between D&W, Goong, Hong Gil Dong, My Girlfriend is a Gumiho, Personal Taste.

Książki, hm twórczość Lisy See polecam

I teraz filmy. Pan Kim Ki Duk ma ciekawe ambitne kino, naprawdę warte poświęcenia czasu Ponadto horrory koreańskie. Ostatnio zachwycił mnie film z ByungHunem "I saw the devil"- jeśli ktoś ma słabe nerwy może nie dotrwać do końca, dalej "Princess Aurora" całkiem przyjemny film o matce, która mści się za śmierć swojej córeczki, "The Chaser", to w sumie nie jest horror, ale pasuje tutaj:mężczyzna ma problemy psychiczne i zabija prostytutki- już 2x ten film na Pulsie puścili. Dalej "hansel and gretel" coś w stylu "Jaś i Małgosia" z dreszczykiem xD i z horrorów ost "Rose Flower, Red Lotus" - ten film jest trudno opisać, ale naprawdę polecam. Wspaniały i ciekawe zakończenie
Z wyciskaczy łez dobre są: "A Millionaire's First Love", "All About Love", "A Moment to Remember", "Mr. Kim's Drifting Period", "A Story Sadder Than Sadness", "wedding dress", "Accuracy Of Death", "My Love By My Side"
A z takich bardziej do śmiania wspomniane już "Baby and me", "My Girlfriend is an Agent", "Little Thing Called Love", "Love in Disguise". "200 Pounds Beauty", "Antique Bakery"
"Turn Left Turn Right" -> tu byłam pod wrażeniem, bo w filmie występuje i coś polskiego A mianowicie jest na podstawie wiersza Szymborskiej "Miłość od pierwszego wejrzenia"
I jeszcze filmy hm akcji/kostiumowe/kryminalne: "Monga", "Rough Cut", "typhoon", "Infernal Affairs 1,2,3", "Confession of Pain", "Joint Security Area", "lost memories", "The Good, The Bad, The Weird", "Itaewon Murder", "The Butterfly Lovers", "House of Flying Dagger", "silmido", "Hero", "Chinese Odyssey" i "Blood Brothers".
Te filmy powyżej zrobiły na mnie niesamowite wrażenie i naprawdę z czystym sumieniem polecam


"Wanting to be someone else is a waste of the person you are" - Kurt Cobain

Offline

 

#4 05-10-11 23:15:31

 Marleen

Początkujący fan

Zarejestrowany: 20-09-11
Posty: 33

Re: Dramy, filmy, książki, mangi, anime - co polecacie?

haha cow666 wchodziłam na ten temat by napisać o książkach Lisy See ale widzę ,że mnie ubiegłaś ^^


http://media.tumblr.com/tumblr_lm7kxgNibD1qemxin.gif

Offline

 
  • Index
  •  » OFFTOP
  •  » Dramy, filmy, książki, mangi, anime - co polecacie?
Partnerzy i Przyjaciele Forum

 The First International Forum For MBLAQ MBLAQMexico MBLAQPoland Say BIG to the BANG! Segin Polski blog o TVXQ & JYJ Polish InspiritsTriple S Poland! Pierwszy polski Fan Klub SS501! KPop Polska Strona poświęcona muzyce koreańskiejHELLOSANDARAT-ara Poland LED Apple PolandJang Geun Suk PolandAffxtion PolskaBLOCK B POLANDPolskie Forum o Super JuniorSSanti Subs Moja Azja EXO Poland SSHINeePL 2ne1 SkośnookiBlog

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Innkvartering Bradenton